Tek Bir Usta Seç – Doğa / Choose Only One Master – Nature / 2019

 

 

Greta / Kuzeybatı / Northwest
70x100cm
Kağıt üzerine karışık teknik / Mixed technique on the paper
2019


Güneydoğu / Southeast
70x100cm
Kağıt üzerine karışık teknik / Mixed technique on the paper
2019
Kuzeydoğu / Northeast
70x100cm
Kağıt üzerine karışık teknik / Mixed technique on the paper
2019

Evliyagil Dolapdere, 16. İstanbul Bienali Paralel Etkinlikleri kapsamında, Beral Madra küratörlüğünde gerçekleşecek olan 12 sanatçının üretimlerinin bir araya geldiği “Tek Bir Usta Seç – Doğa” sergisiyle 9 Eylül Pazartesi günü kapılarını açtı.
Evliyagil Dolapdere’de gerçekleşen sergi, doğaya, doğanın sanat üretimindeki tartışılmaz mevcudiyetine ve aynı zamanda da doğanın politik ve ekonomik sistemler aracılığıyla istismarına, tüketilmesine ve yok edilmesine karşı içlerinde hassasiyet ve farkındalık barındıran bir grup sanatçının süregelen üretimlerinden oluşuyor. Böylece 16. İstanbul Bienali’nin konsepti ve başlığı olan Yedinci Kıta, üç farklı kuşağa ait sanatçıdan hazırlanmış bir seçki ile bu oldukça güncel konuya katkıda bulunmamız için bizlere de ilham kaynağı oluyor.

Küratör: Beral Madra

Sanatçılar:
Ahmet Elhan, Ali Kabaş, Can Akgümüş, Eşref Üren, Güven İncirlioğlu, Handan Börüteçene, Memo
Kösemen, Nilhan Sesalan, Raziye Kubat, Sadık Arı, Serhat Kiraz, Sibel Horada

//

CHOOSE ONLY ONE MASTER – NATURE*
16th İstanbul Biennial Parallel Event
09.09.-10.11.2019
*Rembrandt

Evliyagil Dolapdere is getting ready to open its doors on the 9th of September, Monday with the exhibition “Choose Only One Master – Nature” curated by Beral Madra as a part of the events taking place parallel to the 16 th İstanbul Biennale and the exhibition brings together 12 artists.

The exhibition which will take place in Evliyagil Dolapdere, is presenting the ongoing production of a group of artists, who are sensitive to and conscious about the nature, its indisputable presence in art making, but also its exploitation, consumption and destruction within the political and economic systems. The title and concept of the 16th İstanbul Biennale Seventh Continent, inspired us to contribute to this very timely concept with a selection of works of artist of three generations.

Curator: Beral Madra

Artists:
Ahmet Elhan, Ali Kabaş, Can Akgümüş, Eşref Üren, Güven İncirlioğlu, Handan Börüteçene, Memo Kösemen, Nilhan Sesalan, Raziye Kubat, Sadık Arı, Serhat Kiraz, Sibel Horada

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/u5488322/public_html/wp-content/plugins/keypic/keypic.php on line 606

Notice: Undefined index: RequestType in /home/u5488322/public_html/wp-content/plugins/keypic/keypic.php on line 347

Notice: Undefined index: WidthHeight in /home/u5488322/public_html/wp-content/plugins/keypic/keypic.php on line 347